Świat Koderków

Świat Koderków

Cena: 1 045,50 zł KUP

Koderki zapraszają Cię do swojego zaprogramowanego świata! Baw się razem z nimi, skacz, biegaj i rozwiązuj różne zadania, aby poznać ich planetę i dowiedzieć się na czym polega programowanie!

PRZEWODNIK PO PAKIECIE

Opracowanie pakietu: LavaVision

ZOBACZ PDF

 

Więcej na: www.motioncube.io/pl/pakiet/swiat-koderkow

Zaprowadź porządek

Świat Koderków

Koderki można przemieszczać, nawet jeśli są ze sobą połączone. Tupnij na Koderku, by przesunąć go w górę albo w dół. Kiedy będą obok siebie, połączą się. Sprawdź co się stanie, gdy ustawisz wszystkie Koderki w jednej linii przy wtyczce z energią.

Napraw usterkę

Świat Koderków

Energetyczne połączenia między Koderkami są bardzo ważne. Zobacz, w którym momencie przepływu energii pojawia się błąd i napraw go, zmieniając położenie Koderka za pomocą instrukcji na dole dywanu.

Wskaż Koderkom drogę

Świat Koderków

W plątaninie połączeń między Koderkami czasem można odnaleźć wiele dróg. Stwórz własną drogę między wybranymi mieszkańcami planety, zapalając diody. Przejdź po planszy, a diody zaświecą kolorowymi światełkami.

Uratuj kod

Świat Koderków

Koderki piszą linijki kodu i w ten sposób delegują zadania na planecie innym mieszkańcom. Pomóż im dokończyć kod i zapalaj kolorowe diody, biegając po planszy. Musisz jednak uważać! Uszkodzone Koderki wciąż kasują świecące diody!

Stwórz Koderka

Świat Koderków

W tej części planety wciąż powstają jej nowi mieszkańcy. Odgadnij jak prawidłowo złożyć Koderki, aby ich kolejni przyjaciele zawitali na planetę. Tupnięciem zmień kolejność dwóch dowolnych Koderków, aby zostały ułożone od lewej do prawej, zgodnie z ilością posiadanych elementów – od najprostszego do najbardziej złożonego.

Znajdź szkodniki

Świat Koderków

Koderki porozumiewają się za pomocą kodu z kolorowych diod. Czasem jednak do ich komunikacji wkrada się błąd. Tupnij na diodę, która nie pasuje do pozostałych, aby nie zakłócała przesyłu informacji!

Odbuduj świat Koderków

Świat Koderków

Inwazja Drakonidów spowodowała, że część świata Koderków rozpadła się na drobne części. Wstaw pojawiające się elementy w odpowiednie miejsca, zgodnie z cieniem, który po sobie pozostawiły.

Uwolnij energię

Świat Koderków

Pomiędzy Koderkami płynie energia, która pozwala im się komunikować. Wszystkie odcinki trasy powinny zostać połączone, aby energia mogła swobodnie przepływać. Tupnij na kolorowy włącznik, aby umożliwić przepływ energii.

Buduj połączenia

Świat Koderków

Połączenia pomiędzy Koderkami są bardzo ważne. Muszą istnieć, by mogła nimi popłynąć energia. Wybierzcie dowolne Koderki i skaczcie na nich, aby utworzyć potrzebne połączenia i uwolnić energię.

Dziel i łącz

Świat Koderków

Na planecie Koderków można czasem spotkać kolorowe łańcuchy – to są części kodu. Służą one do przesyłania specjalnych komunikatów. Wbiegnij na układankę i zobacz, jak słabe są połączenia między nimi. Przywróć fragmenty w ich właściwe miejsce, przesuwając je tupnięciem.

Kodujemy w parach

Świat Koderków

Czy wiesz, że jedną z najważniejszych zasad w świecie Koderków jest współpraca? Przekonaj się o tym, zapraszając do zabawy koleżankę lub kolegę. Stańcie na wybranych Koderkach i tupcie mocno. Zobaczcie, co się stanie. Czy możesz samodzielnie wykonać to zadanie?

Koderkowi bracia

Świat Koderków

W tej części planety jej mieszkańcy mogą się poruszać tylko parami. Znajdź dwa takie same Koderki i tupnij w wybranego, aby przemieścić go do samej góry. Zrób to samo z drugim identycznym Koderkiem.

Szukamy Koderka

Świat Koderków

Czasami zdarza się, że Koderki gubią swoje pary. Pomóż im je odnaleźć. Wylosuj Koderka w lupie i wskaż drugiego takiego samego.

Wyślij wiadomość

Świat Koderków

Koderki cały czas wysyłają do siebie różnego rodzaju komunikaty. Robią to za pomocą migoczących światełek. Jednak największe diody zabierają całą energię i przeszkadzają w prawidłowym przesyle sygnału. Wyłącz tupnięciem migoczące duże światło i uwolnij energię dla małych diod.

Zakoduj wiadomość

Świat Koderków

Aby Koderki mogły się ze sobą porozumiewać, muszą dostać informację zapisaną za pomocą kolorowego kodu. Uzupełnij linijki kodu, wybierając ze spadających elementów takie kolory diod, które będą pasować do kodu po lewej lub prawej stronie.

W magazynie znaków

Świat Koderków

Koderki przechowują w wielkim magazynie znaki specjalne, używane w programowaniu. Już od dawna nikt tam nie zaglądał. Dodaj im trochę energii biegając po planszy!Opracowanie: LavaVision: https://motioncube.io/

O co chcesz zapytać?

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania od MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, Będargowo 29a, 72-005 Przecław; drogą elektroniczną oraz telefoniczną/sms/mms informacji handlowych związanych z działalnością MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, w szczególności informacji o produktach, usługach, publikacjach, konferencjach organizowanych lub współorganizowanych przez MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu. Powyższa zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie.

KONTAKT

telefon: +48 (91) 488 51 51
e-mail:

ADRES

Mentor
Będargowo 29a,
72-005 Przecław