Rewalidacja z Happy Stones

Rewalidacja z Happy Stones

Cena: 1 476,00 zł KUP

Happy Stones to zestaw interaktywnych zabaw i ćwiczeń ruchowych do wykorzystania podczas zajęć rewalidacyjnych z dziećmi. Proponowane ćwiczenia stymulują w szczególności percepcję wzrokową, myślenie logiczne i abstrakcyjne oraz spostrzegawczość. Rozwijają umiejętności językowe, a także zachęcają do podejmowania inicjatywy i działania, także tych związanych z aktywizacją społeczną, poprzez możliwość pracy w grupie. Przyjazna, spokojna grafika stymuluje nie tylko oko, ale i kubki smakowe. Szykujcie się na apetyczną i mądrą zabawę!

POBIERZ ULOTKĘ

PRZEWODNIK PO PAKIECIE

Opracowanie pakietu: LavaVision

ZOBACZ PDF

 

Więcej na: www.motioncube.io/pl/pakiet/rewalidacja-z-happy-stones

Bitwa o marchewki

Rewalidacja z Happy Stones

Zadbaj o marchewki w ogródku! Przegoń skutecznie szkodniki, aby nie zjadły Ci marchewek. Zabawa, podczas której ćwiczymy koordynację ruchową, szybkość reakcji, motorykę dużą, integrację z graczami, współpracę w osiąganiu wspólnego celu, radzenie sobie ze stresem, a także pomysłowość w zwalczaniu szkodników na planszy.

Ciasteczkowa karuzela

Rewalidacja z Happy Stones

Karuzela z ciasteczkami kręci się wesoło! Zatrzymaj ją, naciskając STOP, gdy wskazówka pokaże kolor ciastka zgodny z kolorem na górze. 2 poziomy trudności: ciastka w jednolitych kolorach, ciastka we wzorki. Ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość, refleks, rozpoznawanie kolorów i wzorów, nauka kolorów.

Motyle

Rewalidacja z Happy Stones

Ile tu pięknych motyli! Dotknij motyla, aby pofrunął. W tej zabawie ćwiczymy spostrzegawczość i koordynację ruchową. Możemy opisywać wygląd motyli, policzyć je i obserwować jak odlatują po dotknięciu.

Odkrywamy pary

Rewalidacja z Happy Stones

Czas poćwiczyć pamięć! Odkryj wszystkie pary znaczków. Wybierz tupnięciem znaczek z dolnego rzędu, a nastepnie spróbuj znaleźć pasujący do niego znaczek z górnego rzędu. 2 poziomy trudności: identyczane ilustracje oraz ilustracje powiązane ze sobą. W zabawie ćwiczymy pamięć, rozumienie treści, rozpoznawanie obiektów, myślenie abstrakcyjne.

Oko detektywa

Rewalidacja z Happy Stones

Wylosuj kamyk w lupie i przyjrzyj mu się. 2 poziomy trudności oraz wybór spośród 3, 5 lub 7 elementów w zbiorze. Znajdź na planszy kamyki, które są takie same, jak ten pokazany w lupie. Podczas zabawy rozpoznajemy wzorzec, szukamy elementów w zbiorze według wzoru, ćwiczymy spostrzegawczość.

Piaskowe tajemnice

Rewalidacja z Happy Stones

Szukajcie cieni na piasku! Co to może być? Odsłoń cień zakrywający postać, aby rozwiązać zagadkę. 2 poziomy trudności: jeden przedmiot lub więcej do odkrycia. Zabawa może wiązać się z rozpoznawaniem przedmiotów, nazywaniem ich, myśleniem abstrakcyjnym, tworzeniem zdań, opisów, historyjek wokół odkrytego przedmiotu. Ćwiczenie może służyć do rozwijania kompetencji językowych lub być wyłącznie przyjemną zabawą w odsłanianie ukrytych skarbów na piasku.

Projektujemy grafiki

Rewalidacja z Happy Stones

Stwórz grafikę w trzech krokach według własnego pomysłu! Wybieraj jeden z pokazanych obrazków, a na końcu zobaczysz powstałą kompozycję! Zabawa polega na zestawianiu ze sobą kolorów, wzorów i kształtów w celu uzyskania ciekawych efektów graficznych. W tym ćwiczeniu zachęcamy uzytkowników do myślenia twórczego, kreacji, podejmowania inicjatywy, rozbudzania ciekawości. Twórca grafiki może ją nazwać, powiedzieć z czym mu się kojarzy.

Skaczemy w rytmie

Rewalidacja z Happy Stones

Jaką melodię wyskaczesz dziś? Dokończ rytm pokazany na górze planszy, skacząc po znaczkach zgodnie z pokazanym rytmem. Posłuchaj melodii, która Ci towarzyszy podczas skakania. 2 poziomy trudności: rytmy dwu- lub trzy-elementowe. W zabawie rozpoznawajemy układy, wzory i rytmy oraz ćwiczymy koordynację ruchową.

Skarby w słoiku

Rewalidacja z Happy Stones

Czas na porządki! Pojawiające się słodycze umieść we właściwym pojemniku, przesuwając je do odpowiedniego słoika po lewej albo prawej stronie, zgodnie ze wzorem. 2 poziomy trudności: segregowanie pod kątem kształtu, segregowanie ze względu na kolor i wzór. Zabawa, w której ćwiczymy percepcję wzrokową, min. rozpoznawanie kształtów, kolorów, wzorów, klasyfikowanie obiektów ze względu na określoną cechę, motorykę dużą.

Składamy w całość

Rewalidacja z Happy Stones

Mam dla Ciebie układankę! Dokończ układać obrazek, przesuwając pojawiające się fragmenty w odpowiednie miejsca. W zabawie ćwiczymy rozumienie treści, rozpoznawanie przedmiotów, kolorów, kształtów, wzorów, myślenie logiczne, abstrakcyjne, pobudzamy wyobraźnię.

Stemple

Rewalidacja z Happy Stones

Który stempel zrobiła pieczątka? Wskaż tupnięciem wszystkie stemple, które są dziełem pieczątki pokazanej na górze. 2 poziomy: szukanie stempli, szukanie pieczątek pasujących do stempla. Podczas zabawy ćwiczymy rozpoznawanie kształów, myślenie logiczne, abstrakcyjne, spostrzegawczość, koordynację ruchową.

Tworzymy łańcuszki

Rewalidacja z Happy Stones

Liczcie razem, tupiąc na dolnych kamieniach, aż połączą się z górnymi, tworząc łańcuszek. Uwaga, jeśli wykonanie za dużo ruchów, to łańcuszek zniknie. Tupcie tyle razy, ile potrzeba! W zabawie liczymy do 9, trenujemy cierpliwość, konsekwencję poprzez powtarzanie tej samej czynności, aby osiagnąć cel.

Uwolnij kolory

Rewalidacja z Happy Stones

Czas na malowanie farbami! Od czasu do czasu ktoś podrzuca piłeczkę z farbą. Dotknij jej, aby uwolniła swój kolor. Zamaluj w ten sposób całą planszę! Ćwiczenie naśladuje grę paint ball. W zabawie obserwujemy proces tworzenia malowidła za pomocą rzucania piłeczek z farbą. Mamy tu kreację, działanie twórcze, jak również ćwiczymy wyobraźnię poprzez interpretowanie malowidła.

Zakręcone koła

Rewalidacja z Happy Stones

Ktoś rozsypał kolorowe koła! Wybierz koło dla siebie i ruszaj się, aby wprawić je w ruch. Podpowiedź dla nauczyciela: Zaproponuj dziecku zadanie w oparciu o zbior elementów dostępnych na planszy: liter, cyfr, kolorów lub wzorów. W tej zabawie ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę dużą, oraz w zależnosci od sposobu wykorzystania: szybkość reagowania, rozumienie poleceń, spostrzegawczość, rozpoznawanie obiektów, myślenie abstrakcyjne, współpracę, rywalizację.

Łączymy w pary

Rewalidacja z Happy Stones

Znajdź dla siebie parę i wykonajcie to zadanie razem! Połączcie ze sobą pasujące obrazki po lewej i prawej stronie, stając na nich jednocześnie. Obserwujcie, co zrobią obrazki, gdy będą połączone. 3 poziomy trudności: przedmioty identyczne, podobieństwa, przeciwieństwa. W zabawie porównujemy i rozpoznajemy obiekty (kształty, kolory, wzory), jednocześnie ćwicząc współpracę w parach.

Ścieżka śmieszka

Rewalidacja z Happy Stones

Ścieżka nad rzeką uwielbia dzieci! Pokonaj ścieżkę w zwariowany sposób! Wędruj po kamieniach w rzece, aby dostać się na jej drugi brzeg. Może przy okazji rozpoznasz dźwięki natury? Zabawa kreatywna. Może pełnić funkcję zarówno relaksacyjną, jak i stanowić tło do ćwiczeń ruchowych indywidualnych lub w grupie. Ćwiczenie kształtujące motorykę dużą, umiejętność rozumienia poleceń, stymulujące spontaniczne reakcje dziecka.Opracowanie: LavaVision: https://motioncube.io/

O co chcesz zapytać?

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania od MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, Będargowo 29a, 72-005 Przecław; drogą elektroniczną oraz telefoniczną/sms/mms informacji handlowych związanych z działalnością MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, w szczególności informacji o produktach, usługach, publikacjach, konferencjach organizowanych lub współorganizowanych przez MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu. Powyższa zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie.

KONTAKT

telefon: +48 (91) 488 51 51
e-mail:

ADRES

Mentor
Będargowo 29a,
72-005 Przecław