Na ratunek Koderkom

Na ratunek Koderkom

Cena: 1 045,50 zł KUP

Koderki po inwazji Drakonidów muszą odbudować swój świat. Pomóż im, a dzięki temu poznasz kilka ważnych pojęć programistycznych. To będzie dobry początek Twojej przygody z programowaniem!

PRZEWODNIK PO PAKIECIE

Opracowanie pakietu: LavaVision

ZOBACZ PDF

 

Więcej na: www.motioncube.io/pl/pakiet/na-ratunek-koderkom

Podłącz do ładowania

Na ratunek Koderkom

Po inwazji Drakonidów okazało się, że niektóre połączenia zostały zerwane. Ustaw Koderki na wysokości wtyczek, zapalając odpowiednią ilość diod dla każdego Koderka tupnięciem w diodę. Dzięki temu energia znów popłynie między mieszkańcami planety.

Zaprogramuj Koderki

Na ratunek Koderkom

Energetyczne połączenia między Koderkami są bardzo ważne. Spójrz, w którym momencie przepływu energii pojawia się błąd i go napraw, zmieniając położenie Koderków. Z napisów na dole ułóż algorytm naprawy, zgodnie z którym kolejne Koderki będą się obracać lub przesuwać, tworząc niezbędne połączenia. Kolejność instrukcji zmienisz tupnięciem.

Wyznacz nowe ścieżki

Na ratunek Koderkom

Komunikacja pomiędzy Koderkami została zerwana. Wyznacz nową ścieżkę, dzięki której znów zaczną się ze sobą porozumiewać. Przejdź po planszy, a diody zaświecą kolorowymi światełkami. Na ile sposób uda Ci się przywrócić komunikację między Koderkami?

Odszyfruj hasło

Na ratunek Koderkom

Koderki zostawiły dla Ciebie zaszyfrowaną wiadomość w postaci kodu z kolorowych diod. Aby sprawdzić, jaka litera kryje się pod pojedynczym kodem, zaznacz go, a następnie wskaż literę, która mu odpowiada. Odszyfruj w ten sposób całe hasło!

Złóż Koderka

Na ratunek Koderkom

Po inwazji Drakonidów niektóre Koderki uległy zniszczeniu. Opracuj instrukcję pokazującą w jaki sposób krok po kroku naprawić każdego Koderka. Ustaw Koderki w odpowiedniej kolejności, zamieniając dwa sąsiadujące ze sobą, aby od lewej do prawej strony były ułożone zgodnie z ilością posiadanych elementów - od najprostszego do najbardziej złożonego.

Zrób kopię zapasową

Na ratunek Koderkom

Na wypadek niespodziewanego ataku Drakonidów i dużego ryzyka utraty części kodu, którym się porozumiewają mieszkańcy planety, Koderki przechowują kopie zapasowe. Możesz im pomóc, robiąc dla nich kopię bezpieczeństwa. Tupnij w wybraną diodę z dolnego rzędu, aby zmienic jej kolor na taki, jaki jest w kodzie powyżej. Dzięki Tobie Koderki będą czuły się bezpieczniej.

Odbuduj układ

Na ratunek Koderkom

Po inwazji Drakonidów w uporządkowanym świecie Koderków zapanował chaos, a one rozbiegły się po planszy. Wstaw pojawiające się Koderki w odpowiednie miejsca układu, dopasowując ich rozmiar i kształt, zgodnie z cieniem, który po sobie pozostawiły.

Prawda czy fałsz

Na ratunek Koderkom

Pomiędzy Koderkami brakuje przepływu energii. Otwórz wszystkie kolorowe bramki, rozwiązując zagadki logiczne. Wskaż, czy podane stwierdzenie jest prawdziwe czy fałszywe.

Zapętlone Koderki

Na ratunek Koderkom

Energia pomiędzy Koderkami przestała płynąć. Można ją przywrócić tylko w jeden sposób - tupiąc odpowiednią ilość razy w wybranego Koderka. Ilość Twoich tupnięć pokazuje Koderek na górze. Uważaj, aby nie przesadzić z energią. Tupnij tylko tyle razy ile trzeba!

Puzzle koderkowe

Na ratunek Koderkom

Układy przetwarzania informacji zostały zniszczone przez Drakonidów. Zbuduj je od nowa, zapełniając całą planszę połączeniami kolorowych diod tak, aby nie pozostawić pustych miejsc. Wybierz element i wstaw go tupnięciem w pasujące miejsce. Dzięki Tobie na planetę dotrą nowe komunikaty!

Energia w parach

Na ratunek Koderkom

Czasem poprawne wykonanie zadania nie jest możliwe w pojedynkę, ponieważ w świecie Koderków bardzo ważna jest współpraca. Przywróć przesył energii pomiędzy takimi samymi Koderkami, tupiąc jednocześnie na obu. Czy możesz samodzielnie wykonać zadanie?

Zgubiony Koderek

Na ratunek Koderkom

Inwazja Drakonidów spowodowała, że niektóre Koderki zgubiły się. Rozpoznaj, jaki Koderek powinien znajdować się w pustym miejscu ciągu i zatrzymaj go tupnięciem. Dzięki temu pomożesz mu wrócić na jego miejsce i na planecie znów zapanuje porządek.

Na tropie Koderka

Na ratunek Koderkom

Każdy z Koderków ma swoje cechy specjalne. Niestety, po inwazji Drakonidów ciężko przydzielić zadania odpowiednim Koderkom. Pomóż im! Wylosuj cechę tupiąc na lupę, a następnie wskaż tupnięciem Koderki, które posiadają określone cechy.

Wysyłaj sygnały

Na ratunek Koderkom

W świecie Koderków po inwazji Drakonidów zostało bardzo mało energii. Wzmocnij świetlne sygnały Koderków, powtarzając układ migotania światełek. Tupnij na kolorowe diody w takiej kolejności, w jakiej Koderki stworzyły sygnał.

Potrzebujemy danych

Na ratunek Koderkom

Koderki wykorzystują dane do tworzenia nowych wiadomości. Część danych w bazie uległa zniszczeniu. Na szczęście co jakiś czas przychodzą nowe dane, więc uzupełnienie bazy jest możliwe. Uzupełnij brakujące diody w ciągu, wybierając spośród spadających elementów te, które pasują do wzoru.

W starym magazynie

Na ratunek Koderkom

W magazynie znaków specjalnych potrzebnych do programowania Koderki przechowują uporządkowane symbole. Po inwazji Drakonidów w poukładanym magazynie pojawiają się niepasujące do reszty znaki. Usuń je biegając po planszy. Pośpiesz się, bo ciągle pojawiają się nowe!Opracowanie: LavaVision: https://motioncube.io/

O co chcesz zapytać?

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania od MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, Będargowo 29a, 72-005 Przecław; drogą elektroniczną oraz telefoniczną/sms/mms informacji handlowych związanych z działalnością MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, w szczególności informacji o produktach, usługach, publikacjach, konferencjach organizowanych lub współorganizowanych przez MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu. Powyższa zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie.

KONTAKT

telefon: +48 (91) 488 51 51
e-mail:

ADRES

Mentor
Będargowo 29a,
72-005 Przecław