KSZTAŁCIAKI

KSZTAŁCIAKI

Cena: 1 045,50 zł Cena: 1 045,50 zł KUP

Poznajcie Kształciaki! To cztery towarzyskie potworki, które zapraszają was do gry! Każdy z nich ma swój ulubiony kolor i kształt, którym się żywi. Gry z Kształciakami są oparte o współpracę lub rywalizację i przeznaczone są dla czterech graczy - bawiących się razem lub po kolei każdą z czterech postaci. Kolekcja szesnastu interaktywnych ruchowych gier i zabaw zespołowych polecana jest dla osób w każdym wieku.

Dowiedz się więcej


Dla kogo jest przeznaczony?

Aplikacje mogą uatrakcyjniać czas spędzany przez dzieci w świetlicach szkolnych, placówkach wychowawczych, instytucjach organizujących czas wolny dzieci, dodatkowe zajęcia.
Pakiet aplikacji Kształciaki może stanowić uzupełnienie codziennych zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych.
Większość gier została zaprojektowana dla czterech graczy.

Na jakich urządzeniach działa?

Aplikacje przeznaczone są na podłogę interaktywną SmartFloor.
Aplikacje reagują na ruch osoby poruszającej się po podłodze interaktywnej.

Jakie cele realizuje?

Gry zespołowe - Percepcja wzrokowa - Motoryka duża
Gry w pakiecie oparte są o zasady współpracy lub rywalizacji. Mogą służyć integracji grupy. Poza funkcją rozrywkową, stawiają swoim graczom wyzwania logiczne i ruchowe.
Pakiet aplikacji służy do wspierania rozwoju fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego na etapie wczesnej edukacji dziecka. Pakiet przeznaczony jest do organizacji zajęć wspierających wielokierunkową aktywność dzieci podnoszących poziom integracji sensorycznej oraz kształtujących umiejętność korzystania z rozwijających się procesów poznawczych.
Autorzy pakietu starali się odpowiedzieć na potrzeby rozwojowe dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, koncentrując się przede wszystkim na wspieraniu sprawności motorycznych i sensorycznych w czasie zorganizowanych bezpiecznych zabaw i gier ruchowych.

Co zawiera?

Pakiet zawiera szesnaście aplikacji interaktywnych, sterowanych ruchem. Bohaterami gier są cztery wesołe potworki - kształciaki, w czterech kolorach - żółtym, zielonym, niebieskim i czerownym, w czterech kształtach - koło, trójkąt, sześciokąt i kwadrat, żywiące się pasującymi do nich kształtami.
W pakiecie znajdują się zabawy związane m.in. z: kategoryzowaniem, łapaniem odpowiednich kształtów, trafianiem do celu, sterowaniem postacią.
Zabawy mają formę gier zespołowych, w których gracze zdobywają punkty dla swoich potworków, a na koniec zabawy otrzymują oklaski.

Kształciaki: Spadające ząbki

Kształciaki

Kształciakowi wypadły wszystkie ząbki. Łapcie spadające z góry pasujące ząbki, aby potworek odzyskał swój uśmiech. Zabawa zespołowa. Po uzupełnieniu ząbków następuje zmiana postaci.

Kształciaki: Złap ząbka

Kształciaki

Kieruj potworkiem, aby odzyskał swoje wszystkie ząbki. Gdy chwycisz niewłaściwy kształt, potworek znów straci ząbka. Sterowanie jednym bohaterem. Po uzupełnieniu ząbków następuje zmiana postaci.

Kształciaki: Kolorowanki

Kształciaki

Ruszajcie się żwawo i pokolorujcie nas! Zabawa zespołowa w odsłanianie ilustracji z bohaterami gier. Kilkanaście rysunków do odsłonięcia.

Kształciaki: Tor wyścigowy

Kształciaki

Gotowi do biegu? Start! Biegnij w miejscu razem z wybranym Kształciakiem i pokonaj 10 okrążeń w jak najkrótszym czasie. Rywalizacja dla czterech osób.

Kształciaki: Głodny potworek

Kształciaki

Zjedz jak najwięcej, odpowiednio sterując Kształciakiem po całej planszy. Rozgrywka dla jednej osoby. Po minucie następuje zmiana Kształciaka. Zwycięzcą jest Kształciak, któremu uda się zjeść najwięcej kształtów.

Kształciaki: Pioruny

Kształciaki

Gdy nad twoim potworkiem pojawi się pasujący kształt, nadepnij go szybko, zanim to zrobi ktoś inny. Uwolnij piorun i rozbij kształt na drobne. Rywalizacja dla czterech graczy.

Kształciaki: Pomaluj mnie

Kształciaki

Potworkom zabrakło koloru. Nadepnij na Kształciaka lub chmurke, gdy ten znajdzie się pod właściwą chmurką i uwolnij z niej kolor dla potworka. Zabawa dla 1-4 osób.

Kształciaki: Wyścigi

Kształciaki

Każdy potworek ma swoją dróżkę, którą podąża do ulubionego kształtu. Doprowadź postać do jedzonka, ale nie będzie to łatwe, gdyż inni gracze będą ci w tym przeszkadzać. Rywalizacja dla czterech graczy. Wygrywa gracz, który po czterech rundach osiągnie najlepszy wynik.

Kształciaki: A kuku

Kształciaki

Tu jestem, a kuku! Obserwuj chmurki, bo zza nich wysuwają się potworki. Złap Kształciaka zanim schowa się. Zabawa zespołowa.

Kształciaki: Na ratunek

Kształciaki

Chmurki porywają Kształciaki. Pospiesz się i nadepnij na chmurkę lub postać, aby uwolnić potworka. Zabawa zespołowa.

Kształciaki: Bezpieczna strefa

Kształciaki

Nakarm kształciaka jego ulubionym daniem, dzięki któremu urośnie. Gdy zje coś innego, zmaleje, więc pozbądź się niechcianych kształtów. Zabawa zespołowa. Po minucie gry następuje zmiana postaci.

Kształciaki: Wesołe potworki

Kształciaki

Wesołe kształciaki mają łaskotki. Dotknij ich, a przekonasz się jak łatwo wywołać uśmiechy na ich twarzach. Zabawa zespołowa.

Kształciaki: Sortownia kształtów

Kształciaki

Kształciaki czekają na swoje jedzonko, więc nie zwlekaj i przesuń pasujące kształty do odpowiedniego potworka. 20 elementów do posegregowania. Zabawa zespołowa.

Kształciaki: Perkusja

Kształciaki

Ta, ra, ram, pam, bam, bam! Potworkowa, ruchliwa perkusja czeka na dyrygenta. Zabawa dźwiękowa zespołowa.

Kształciaki: Kształtzilla

Kształciaki

Kształtopotwór ma wilczy głód, nakarm go spadającymi kształtami, omijając te, których nie zjada. Jak dużego potwora wychodujesz? Sterowanie jednym bohaterem. Po minucie zabawy zmiana postaci. Wygrywa bohater, który osiągnie najlepszy wynik w jedzeniu.

Kształciaki: Strzelające Kształciaki

Kształciaki

Każdy potworek poluje na swoje kształty, które nad nim przelatują. Pomóż ustrzelić jak najwięcej i trafiaj we właściwe kształty, tupiąc na potworku w odpowiednim momencie. Za celny strzał dostaniesz punkt. Zbijając kształt przeciwnika, tracisz punkt. Rywalizacja dla 4 graczy.

Dlaczego warto wybrać gry z Kształciakami?


  • To doskonała baza interaktywnych gier ruchowych dla dzieci w każdym wieku do wykorzystania przez nauczycieli i opiekunów na różnych zajęciach.
  • Gry interaktywne aktywizują dzieci do ruchu i wspólnej zabawy.
  • Proste i intuicyjne zasady gier.
  • Animowani bohaterowie zabaw i dynamiczna akcja zapewniają wciągającą rozrywkę.Opracowanie: LavaVision: https://motioncube.io/

O co chcesz zapytać?

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania od MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, Będargowo 29a, 72-005 Przecław; drogą elektroniczną oraz telefoniczną/sms/mms informacji handlowych związanych z działalnością MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, w szczególności informacji o produktach, usługach, publikacjach, konferencjach organizowanych lub współorganizowanych przez MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu. Powyższa zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie.

KONTAKT

telefon: +48 (91) 488 51 51
e-mail:

ADRES

Mentor
Będargowo 29a,
72-005 Przecław