Ekologia dla najmłodszych

EKOLOGIA DLA NAJMŁODSZYCH

Cena: 1 045,50 zł KUP

Nasza Ziemia to nasz wspólny dom. Każdy dom potrzebuje troski o czystość i poszanowanie życia jej wszystkich mieszkańców. Czy wiecie dlaczego segregujemy odpady? Czy żywioły Ziemi pomagają wytworzyć prąd? Jaką rolę pełnią rośliny i zwierzęta? Odpowiedzi na te pytania poznacie, grając w gry zaproponowane w tym pakiecie. Zrozumienie znaczenia bycia eko - czyli życia w zgodzie z naturą - to klucz do proekologicznej, dojrzałej postawy każdego dnia. Zestaw interaktywnych, ruchowych gier zespołowych dedykowany jest młodszym dzieciom.

Dowiedz się więcej


Dla kogo jest przeznaczony?

Pakiet aplikacji Ekologia dla najmłodszych może stanowić uzupełnienie codziennych zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych. Aplikacje mogą uatrakcyjniać czas spędzany przez dzieci w świetlicach szkolnych, placówkach wychowawczych, instytucjach organizujących czas wolny dzieci, dodatkowe zajęcia.

Gry i zabawy z pakietu poświęcone są zagadnieniom związanym z ekologią.

Na jakich urządzeniach działa?

Aplikacje przeznaczone są na podłogę interaktywną SmartFloor.

Aplikacje reagują na ruch osoby poruszającej się po podłodze interaktywnej.

Jakie cele realizuje?

Bawię się - Poznaję - Troszczę się o planetę

Aplikacje z pakietu mają na celu rozwijanie troski o środowisko naturalne, zwrócenie uwagi na wpływ działalności człowieka na przyrodę i rozumienie znaczenia postawy proekologicznej.

Zabawy sprzyjają kształtowaniu dobrych nawyków u dzieci: segregowanie śmieci, oszczędzanie wody, poznawanie i szanowanie przyrody, troska o czystość na Ziemi.

Pakiet aplikacji służy do wspierania rozwoju fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego na etapie wczesnej edukacji dziecka. Pakiet przeznaczony jest do organizacji zajęć wspierających wielokierunkową aktywność dzieci podnoszących poziom integracji sensorycznej oraz kształtujących umiejętność korzystania z rozwijających się procesów poznawczych.

Proponowane zabawy i gry ćwiczą percepcję wzrokową i współpracę w grupie, umiejętność rozwiązywania problemów. Gry pełnią zarówno funkcje rekreacyjne, jak i dydaktyczne. Aktywności na podłodze interaktywnej mogą być prowadzone w grupie jak i indywidualnie, wspierając tym samym indywidualny rozwój dzieci.

Autorzy pakietu starali się odpowiedzieć na potrzeby rozwojowe dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, koncentrując się przede wszystkim na wspieraniu sprawności motorycznych i sensorycznych w czasie zorganizowanych bezpiecznych zabaw i gier ruchowych.

Co zawiera?

Pakiet zawiera osiem aplikacji interaktywnych, sterowanych ruchem o tematyce proekologicznej, wspierających wielokierunkową aktywność dziecka. Włączenie ich do sytuacji edukacyjnych umożliwia eksperymentowanie i nabywanie doświadczeń oraz poznawanie polisensoryczne, stymulujące rozwój dziecka we wszystkich obszarach: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

W pakiecie znajdują się zabawy związane z: kategoryzowaniem i zbieraniem odpadów, kreowaniem i poznawaniem świata przyrody, wytwarzaniem energii z wykorzystaniem żywiołów Ziemi, postawami służącymi oszczędzaniu zasobów i życia w zgodzie z naturą.

Zabawy mają formę gier zespołowych, w których gracze zdobywają punkty, a na koniec zabawy otrzymują oklaski i ekran gratulacyjny.

POBIERZ ULOTKĘ O PAKIECIE

Opracowanie pakietu: LavaVision

ZOBACZ PDF

 

Więcej na: https://motioncube.io/pl/pakiet/ekologia-dla-najmlodszych

Energia z natury

Ekologia dla najmłodszych

Czy wiecie, że prąd... można wytwarzać w różny sposób. Dotychczas, najczęściej stosowaną metodą produkcji prądu było spalanie węgla, ale powoli to się zmienia, bo ilość węgla jest ograniczona. Poznajcie inne sposoby produkcji energii elektrycznej, które korzystają z żywiołów natury: wody i wiatru.
Wprawcie w ruch wiatraki i obserwujcie co się dzieje. Do dzieła!

Mikrokosmos

Ekologia dla najmłodszych

Czy wiecie, że pod waszymi stopami... kryje się wielki świat malutkich kolorowych zwierząt. Żuczki, mrówki, pajączki, dżdżownice - one wszystkie mają tam swoje domy i każde z nich ma swoją misję do spełnienia w przyrodzie.
Odkryjcie, jakie zwierzątka mieszkają pod zieloną ściółką z liści. Miłego poznawania!

Moja dżungla

Ekologia dla najmłodszych

Czy wiecie, dlaczego dżungle... nazywamy płucami Ziemi? Bo wytwarzają ogromną ilość tlenu, który jest nam potrzebny do życia. Poza tym dżungle i lasy są domem dla wielu gatunków zwierząt.
Dzisiaj macie okazję stworzyć własną dżunglę. Zacznijcie od zasadzenia małych ziarenek!

Ocal planetę

Ekologia dla najmłodszych

Dlaczego... ktoś rzuca śmieci na ziemię? Nie pozwólmy, aby planeta stała się śmietnikiem.
Wyłapcie jak najwięcej śmieci lecących w kierunku Ziemi! Startujemy!

Segreguję odpady

Ekologia dla najmłodszych

Czy wiecie dlaczego... segregujemy odpady? Bo chcemy ograniczyć ilość śmieci zanieczyszczających środowisko. Wiele z odpadów nadaje się do przetworzenia i ponownego wykorzystania. Zobaczcie, z czego są zrobione rzeczy, które wyrzucacie do kosza.
Pojawiające się odpady przesuńcie do odpowiedniego kosza na śmieci. Zaczynamy!

Sprzątam świat

Ekologia dla najmłodszych

Czy wiecie, że nasza planeta... tonie w śmieciach, które ludzie bezmyślnie zostawiają w przypadkowych miejscach. Zwierzątka mylą śmieci z pożywieniem i chorują od nich. Miejsce śmieci jest w koszu!
Dołączcie do akcji Sprzątania Świata i pozbierajcie napotkane śmieci. Do dzieła!

Zakręć kran

Ekologia dla najmłodszych

Czy wiecie, że.. zakręcając kran podczas mycia zębów możecie tygodniowo zaoszczędzić wodę aż na pięć kąpieli pod prysznicem?!
Jak szybko potraficie zakręcić krany? Trzy misje na was czekają. Obserwujcie, gdzie kapie woda i szybko pobiegnijcie zakręcić kran. Uratujcie jak najwięcej wody w zbiorniku!

Złap odpad

Ekologia dla najmłodszych

Czy potraficie rozpoznać rodzaj odpadku? Plastik, papier, szkło czy bio?
Sprawdźcie się w tej grze i ze spadających śmieci złapcie ten, który pasuje do kosza na górze. Powodzenia!

Dlaczego warto wybrać pakiet Ekologia dla najmłodszych?


  • To doskonała baza interaktywnych gier i zabaw dla dzieci do wykorzystania przez nauczycieli na różnych zajęciach edukacyjnych poświęconych ekologii i wpływowi działalności człowieka na środowisko naturalne.
  • Aplikacje interaktywne aktywizują dzieci do ruchu i wspólnej zabawy.
  • Przykłady użyte w aplikacjach pomagają zrozumieć na czym polega życie w zgodzie z naturą.
  • Pięknie ilustrowane gry.
  • Wciągająca zabawa, która uczy!Opracowanie: LavaVision: https://motioncube.io/

O co chcesz zapytać?

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania od MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, Będargowo 29a, 72-005 Przecław; drogą elektroniczną oraz telefoniczną/sms/mms informacji handlowych związanych z działalnością MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, w szczególności informacji o produktach, usługach, publikacjach, konferencjach organizowanych lub współorganizowanych przez MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu. Powyższa zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie.

KONTAKT

telefon: +48 (91) 488 51 51
e-mail:

ADRES

Mentor
Będargowo 29a,
72-005 Przecław