Ekipa Kodiego

EKIPA KODIEGO

Cena: 1230,00 zł KUP

Kodi i Brodek dostali misję specjalną. Mają do pokonania wiele tras z przeszkodami. Na niektórych muszą sobie wzajemnie pomagać, a na innych mogą sobie przeszkadzać. Kto okaże się sprytniejszy? Czy potrafią się dogadać? Pokażcie naszym bohaterom, jak powinni się zachować.

Ułóżcie kody z bloczków na tabletach i prześlijcie je na urządzenie główne - podłogę interaktywną lub komputer, na którym rozpocznie się rozgrywka.

Dwa tryby gry - współpraca lub rywalizacja, 6 rodzajów misji, 120 plansz.

Algorytmiczna gra sieciowa dla uczniów w wieku szkolnym i starszych, do gry w parach lub zespołach.

2

drużyny, gracze

120

plansz

6

rodzajów misji

EKIPA KODIEGO - Jak to działa?


 • Prowadzący wybiera planszę na podłodze interaktywnej SmartFloor lub na tablicy interaktywnej. Zadaniem graczy jest doprowadzenie bohaterów do mety poprzez ułożenie kodu z bloczków na urządzeniu mobilnym. Gotowe kody należy następnie przesyłać na urządzenie główne, na którym rozpocznie się gra.
 • Prowadzący ma możliwość pobrania od graczy ułożonych kodów, nawet jeśli nie zostały one jeszcze przesłane na urządzenie główne. W tym celu należy wybrać przycisk “Pobierz kod graczy”.
 • W sytuacji, gdy obaj garcze popełnili błędy w swoich algorytmach (np. bohater wszedł na niedozwolone pole lub nie dotarł do mety) mogą oni wprowadzic zmiany w swoich instrukcjach i ponownie przesłać je na urządzenie główne.
 • Po zaliczeniu danej planszy jest ona oznaczana na liście jako rozwiązana i gracze mają w tym momencie możliwość powrotu do niej w celu analizy swoich algorytmów wyświetlonych na podłodze lub tablicy interaktywnej. Po przejściu do nowej planszy poprzednie rozwiązania są czyszczone.

PRZEWODNIK PO PAKIECIE

Opracowanie pakietu: LavaVision

ZOBACZ PDF

EKIPA KODIEGO - programowanie wizualne


 • Gra wyposażona w samouczek dla graczy
 • Przyjazne i zrozumiałe bloczki obrazkowe z instrukcjami dla bohaterów
 • Plansze w grze widoczne na podłodze interaktywnej i na tabletach
 • Rogrywka toczy się na podłodze interaktywnej po przesłaniu kodów graczy
 • Podręczna pomoc dla graczy w postaci miarki liczby kroków i podpowiedzi dla pól akcji
 • Podświetlenie aktywnego bloczka w kodzie w trakcie rozgrywki
 • Możliwość naprawy błędnego kodu
 • Podgląd listy wyboru plansz na podłodze i tabletach graczy
 • Komunikaty wyników rozgrywki na podłodze i na tabletach graczy
 • Możliwość powrotu do bieżącej planszy po jej rozwiązaniu w celu analizy rozgrywki
 • Zapamiętywanie numerów plansz, które zostały już rozwiązane

Poznaj MISJE bohaterów


Labirynt

Celem graczy jest przedostanie się na drugą stronę labiryntu. W trybie rywalizacji dysponują pułapkami na przeciwnika oraz wspólną planszą z surowcami. W trybie współpracy dwie postaci muszą dotrzeć do mety w tym samym czasie, pomagając sobie po drodze.

Tor przeszkód

Gracze idą po osobnych torach. Mogą przeszkadzać sobie, uaktywniając pułapki uruchamiane dźwignią. W trybie współpracy obaj muszą dotrzeć do mety wspólnym wysiłkiem, ale mogą to zrobić w różnym czasie.

Zasoby

Gracze mają na celu zdobycie jak największej ilości monet, jednocześnie pamiętając o ograniczonej energii. W trybie współpracy energia może być przekazywa między bohaterami.

Budowanie

Gracze muszę zdobyć surowce do budowy mostu i wędki potrzebne do wyławiania skrzynek z wody. W trybie rywalizacji gracze mogą podkradać surowce przeciwnikowi. W trybie współpracy gracze muszą wyłowić wszystkie skrzynie.

Podbój

Gracze muszą dotrzeć do mety po drugiej stronie planszy. Gracze mogą przeszkadzać sobie, aktywując pułapki i rozmieszczając miny. W trybie kooperacji jeden gracz musi uwolnić drugiego i obaj powinni zadbać o zapas energii.

Duch

Gracze chodzą po osobnych planszach. Celem graczy jest zapamiętanie i powtórzenie trasy, którą przeszedł duch. Wygrywa gracz, który lepiej odwzorowuje ścieżkę. W trybie współpracy wyniki obu graczy decydują o wspólnym zwycięstwie.

Misja wyścigowa: Budowanie

Ekipa Kodiego

Zdobądźcie deski do budowy mostów i wędki do wyławiania skrzyń. Komu pierwszemu uda się przeprawić przez rzekę?

Misja wyścigowa: Duch

Ekipa Kodiego

Wygrywa gracz, który dokładniej odtworzy ścieżkę pokazaną przez swojego leśnego duszka. Doskonałe ćwiczenie na zapamiętywanie i szybkie układanie prostej trasy.

Misja wyścigowa: Labirynt

Ekipa Kodiego

Pokonaj labirynt jako pierwszy. Uważaj na pułapki i ruchy rywala.

Misja wyścigowa: Podbój

Ekipa Kodiego

Zwycięzcą zostaje gracz, który pierwszy wyeliminuje rywala lub zdobędzie jego bazę.

Misja wyścigowa: Tor Przeszkód

Ekipa Kodiego

Przeszkodź rywalowi i bądź pierwszy na mecie. Czy zaryzykujesz i wybierzesz krótszą trasę czy dłuższą, ale bezpieczniejszą?

Misja wyścigowa: Zasoby

Ekipa Kodiego

Zbierz więcej monet niż Twój rywal, pamiętając o ograniczonej energii. Przemyśl, jakie zagranie bardziej Ci się opłaci?

Misja zespołowa: Budowanie

Ekipa Kodiego

Gracze muszą wspólnie wybudować most i wyłowić wszystkie skrzynki. Ustalcie plan działania, mając na uwadze, który gracz ma dotrzeć do mety.

Misja zespołowa: Duch

Ekipa Kodiego

Zapamiętajcie trasę, którą wyznaczą leśne duszki i odwzorujcie ją bezbłędnie. Pamietajcie, że możecie sobie podpowiadać. Ta gra to doskonały trening pamięci!

Misja zespołowa: Labirynt

Ekipa Kodiego

Zbierzcie potrzebne narzędzia i wyprowadźcie Kodiego i Brodka z labiryntu - obaj gracze muszą dotrzeć na mety w tym samym czasie. Pomagajcie sobie na trasie, unieszkodliwiając pułapki.

Misja zespołowa: Podbój

Ekipa Kodiego

Uwolnij swojego towarzysza i wspólnie zdobądźcie bazę. Przekaż drugiemu graczowi narzędzia i zapas energii, by mógł dotrzeć do flagi.

Misja zespołowa: Tor Przeszkód

Ekipa Kodiego

Obaj gracze muszą dotrzeć do mety, ale mogą to zrobić w różnym czasie. Pomagajcie sobie wzajemnie w pokonaniu przeszkód.

Misja zespołowa: Zasoby

Ekipa Kodiego

Przekazujcie energię między postaciami i zbierzcie wszystkie monety. Jeden z graczy musi dotrzeć do flagi.Opracowanie: LavaVision: https://motioncube.io/

O co chcesz zapytać?

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania od MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, Będargowo 29a, 72-005 Przecław; drogą elektroniczną oraz telefoniczną/sms/mms informacji handlowych związanych z działalnością MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, w szczególności informacji o produktach, usługach, publikacjach, konferencjach organizowanych lub współorganizowanych przez MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu. Powyższa zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie.

KONTAKT

telefon: +48 (91) 488 51 51
e-mail:

ADRES

Mentor
Będargowo 29a,
72-005 Przecław