Podłoga smartfloor na zajęciach rewalidacyjnych z pakietem happy stones

27.05.2022

Podłoga smartfloor na zajęciach rewalidacyjnych z pakietem happy stones

 

Happy Stones to zestaw interaktywnych zabaw i ćwiczeń ruchowych do wykorzystania podczas zajęć rewalidacyjnych z dziećmi.

Proponowane ćwiczenia stymulują w szczególności percepcję wzrokową, myślenie logiczne i abstrakcyjne oraz spostrzegawczość. Rozwijają umiejętności językowe, a także zachęcają do podejmowania inicjatywy i działania, także tych związanych z aktywizacją społeczną, poprzez możliwość pracy w grupie. Przyjazna, spokojna grafika stymuluje nie tylko oko, ale i kubki smakowe.

Nasi uczniowie realizują innowację pedagogiczną opartą o pakiet happy stones na zajęciach rewalidacyjnych, usprawniając tym samym wszelkie zaburzone funkcje i uzupełniając deficyty, które utrudniają właściwe funkcjonowanie.

Dzięki tak angażującym ćwiczeniom, zajęcia rewalidacyjne stają się przygodą i aktywną formą terapii.

 

A dla kogo przeznaczony jest pakiet happy stones?

  • Pakiet aplikacji Happy Stones jest przeznaczony do wykorzystania podczas zajęć rewalidacyjnych z dziećmi.
  • Może również stanowić uzupełnienie codziennych zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych.
  • W szczególności jest polecany do ćwiczeń rewalidacyjnych z dziećmi lubiącymi aktywność ruchową lub potrzebującymi takiej formy aktywizacji. Umiejętność czytania i liczenia u dziecka nie jest wymagana.
  • Proponowane zadania są przeznaczone do pracy z jednym użytkownikiem, ćwiczeń w parze lub do pracy z grupą.

 

Co zawiera?

Pakiet Happy Stones zawiera szesnaście aplikacji interaktywnych, wspierających wielokierunkową aktywność dziecka.

Wśród aplikacji można wyróżnić:

  • zagadki logiczne polegające na dopasowywaniu elementów w układance; odgadywaniu tożsamości postaci na obrazku; szukaniu, wskazywaniu lub zbieraniu potrzebnych przedmiotów, dobieraniu elementów w pary, ustalaniu kolejności przedmiotów w ciągu czy dokańczaniu wzorów i rytmów;
  • zabawy pamięciowe, polegające na odnalezieniu par przedmiotów;
  • zabawy kreatywne polegające na malowaniu, projektowaniu, wymyślaniu historyjek;
  • gry ruchowe polegające na łapaniu, przesuwaniu przedmiotów, zliczaniu ich;
  • zabawy dźwiękowe polegające na odtwarzaniu rytmu.

Ćwiczenia opierają się głównie o rozpoznawanie kształtów, kolorów, wzorów oraz dźwięków z jednoczesną aktywizacją ruchową.

 

Więcej o innowacji pedagogicznej z podłogą smartfloor przeczytacie TUTAJ

 

 

 

Chcesz podnieść swoje kompetencje cyfrowe, efektywnie pracować z dziećmi ze SPE, bez trudu przejść ścieżkę awansu zawodowego? Skorzystaj ze szkoleń online. Właśnie ruszyła nasza SPECJALNA PLATFORMA, na której znajdziesz certyfikowane, praktyczne kursy z pomysłami na fantastyczne zajęcia. Dodatkowo, zupełnie za darmo, możesz skorzystać z bezpłatnych kart pracy, które znajdują się zakładce Materiały. Ucz się we własnym tempie, w dowolnym czasie i miejscu. Zapraszamy!!! https://szkolenia.specjalni.pl/.

Podłoga smartfloor na zajęciach rewalidacyjnych z pakietem happy stones

 

 

Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl

 

Podłoga smartfloor na zajęciach rewalidacyjnych z pakietem happy stones

 

 

Zyta Czechowska
Jolanta Majkowska
Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska
Nauczycielki w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Członkinie grupy SuperbelfrzyMini i SuperbelfrzyRP, trenerki Mistrzów Kodowania. Autorki bloga www.specjalni. Entuzjastki nowoczesnych technologii i kreatywnych pomocy dydaktycznych. Wdrażają elementy programowania w szkolnictwie specjalnym. Autorki projektu sieci współpracy nauczycieli, prowadzące Rady Szkoleniowe i warsztaty dla nauczycieli. Za szczególne osiągnięcia edukacyjno-wychowawcze otrzymały w 2017 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

 

 

O co chcesz zapytać?

Wysyłając formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu otrzymywania od MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, Będargowo 29a, 72-005 Przecław; drogą elektroniczną oraz telefoniczną/sms/mms informacji handlowych związanych z działalnością MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu, w szczególności informacji o produktach, usługach, publikacjach, konferencjach organizowanych lub współorganizowanych przez MENTOR Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Przecławiu. Powyższa zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie.

KONTAKT

telefon: +48 (91) 488 51 51
e-mail:

ADRES

Mentor
Będargowo 29a,
72-005 Przecław